Борис Герман (ліворуч) під час засідання Шевченківського суду Києва у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченка, Київ, 18 липня 2018 року
Фото:

Ігор Бурдига/hromadske

Апеляційний суд Києва звільнив з в’язниці підприємця Бориса Германа, засудженого за організацію «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Про це «Українській правді» повідомила речниця прокуратури Київської області Мар’яна Гайовська.

«Суд задовольнив його (Германа — ред.) апеляційну скаргу. Звільнив від подальшого відбування покарання у зв’язку зі станом здоров’я», — сказала вона.

За словами Гайовської, таке рішення суд ухвалив 13 листопада, прокуратура була проти цього. Відомство поки не отримало усього тексту рішення, тому не можна точно сказати, чи буде воно його оскаржувати.

Германа мають звільнити з в’язниці, бо рішення суду набирає чинності з моменту проголошення, незалежно від того, буде апеляція чи ні.

Бориса Германа засудили 30 серпня 2018-го до 4 років і 6 місяців в’язниці як організатора вбивства, його звинуватили в організації замаху на Бабченка. Він пішов на угоду зі слідством.

Нагадаємо, за даними СБУ, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Герман, за даними слідства, найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру. У вересня 2018-го чоловік, який назвав себе організатором замаху на Аркадія Бабченка В'ячеславом Пивоварником, записав відеозвернення українською мовою, в якому сказав, що його завербувала українська служба безпеки ще у 2010 році. За його словами, замах на російського журналіста — це «спецоперація із залякування журналістів». 18 грудня чоловік записав нове відеозвернення. Він заявив, що на суд не приїде і найняв адвоката.

15 червня 2018 року СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

Поділитись: