Американську частину соцмережі коротких музичних відео TikTok, яка належить китайській компанії ByteDance, планують придбати Microsoft у партнерстві з Walmart — найбільш прибутковою у світі компанією, що володіє мережею супермаркетів.

Про це спершу повідомив Bloomberg із посиланням на джерела. Пізніше інформацію підтвердив представник Walmart у коментарі CNN, пояснивши, що так компанія планує посилити сегмент електронної комерції та рекламних можливостей в інших країнах.

Крім того, Walmart сподівається за допомогою придбання американської частини TikTok привабити більше клієнтів до свого основного бізнесу через рекламу. Деталі в компанії розкривати відмовилися.

Окрім Microsoft і Walmart, придбати американський TikTok планує і Oracle — це друга за величиною високотехнологічна компанія після Microsoft. Її Bloomberg назвав головним конкурентом за купівлю TikTok у США.

Walmart — найбільш прибуткова компанія світу станом на 2019 рік (її виручка склала понад 514 мільярдів доларів), а також найбільший приватний роботодавець у світі (дає роботу понад двом мільйонам людей). Понад 11 тисяч супермаркетів Walmart діють у 27 країнах.

Чого американський TikTok так активно хочуть купити?

6 серпня Дональд Трамп підписав укази про боротьбу з загрозою TikTok та WeChat. Вони мали набути чинності через 45 днів — 20 вересня — якщо китайські власники не вирішать продати свої компанії. Укази забороняють будь-які операції з китайськими компаніями ByteDance та Tencent (власниками TikTok та WeСhat) в юрисдикції США. 15 серпня Трамп відтермінував накладання санкцій на ще 45 днів, аби TikTok устиг знайти американського покупця.

Своє рішення Трамп пояснив тим, що TikTok автоматично фіксує велику кількість інформації про користувачів: геолокацію та історію веб-перегляду. Це, на думку Трампа, надає Комуністичній партії Китаю доступ до особистої інформації американців, що потенційно дозволяє китайським спецслужбам відстежувати американських чиновників.

Раніше керівники TikTok заперечували співпрацю з китайськими спецслужбами. Пізніше соцмережа відкрила свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі. А потім узагалі подала до суду на адміністрацію Трампа, бо не вважає себе загрозою нацбезпеці.

А що таке TikTok?

Це сервіс коротких музичних відео. Користувачі можуть записати ролик на смартфон, змонтувати його безпосередньо в додатку і накласти спецефекти й музику із бібліотеки. Китайську версію TikTok, Doyuin, запустили у 2016-му, а роком пізніше виникла й міжнародна.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі. Із часу створення її встановили понад 2 мільярди разів. Світова аудиторія TikTok на липень 2020 зросла до 700 млн активних користувачів щомісяця. Щодня соцмережею користується 50 мільйонів американців.

Формат, схоже, настільки популярний, що його із незначними доповненнями «запозичив» Facebook, запустивши конкурента TikTok у межах свого додатку Instagram.

Поділитись: