Торговельна війна загрожує країнам, що розвиваються — G20
Загострення торговельних відносин між найбільшими економіками світу може призвести до відпливу капіталу з країн, що розвиваються. Як наслідок, це спричинить уповільнення зростання світової економіки.
Загострення торговельних відносин між найбільшими економіками світу може призвести до відпливу капіталу з країн, що розвиваються. Як наслідок, це спричинить уповільнення зростання світової економіки.
Про це йдеться у спільній заяві міністрів фінансів країн G20 за підсумками саміту у Буенос Айресі, передає Bloomberg.
«Головним ризиком (спричиненим торговельною війною — ред.) є зростання фінансової вразливості, підвищена торговельна та геополітична напруга, глобальні дисбаланси в торгівлі, нерівність та слабке економічне зростання. Ринки країн, що розвиваються також зіткнулись із загрозою, зокрема відпливу капіталу», — йдеться у повідомленні G20.
Також під час зустрічі G20 міністр фінансів США Стівен Мнучин запропонував створити зону вільної торгівлі між країнами G7.
17 липня стало відомо, що ЄС та Японія підписали угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі у відповідь на митну політику адміністрації президента США Дональда Трампа.
Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.
14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.
11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.
Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.
6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.
22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.
21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.
Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.
31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.
Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.
На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику
- Поділитися: