У Єрусалимі суд ухвалив рішення на користь трьох дівчат, які позивалися проти двох активісток з Нової Зеландії, причетних до скасування концерту співачки Лорд в Тель-Авіві, та вимагали грошової компенсації.

Як повідомляє The Jerusalem Post, за рішенням суду активістки Джастін Сакс і Надія абу-Шанаб повинні виплатити дівчатам 45 тисяч шекелів компенсації і ще 11 тисяч шекелів судових витрат, що загалом становить 15,4 тисячі доларів.

17-річні дівчата купили квитки на концерт Лорд, який мав відбутися у червні. Однак співачка скасувала концерт після того, як активісти з Нової Зеландії закликали її бойкотувати виступ в Ізраїлі. Позивачкам повернули гроші за придбані квитки, але вони вимагали компенсації за обмеження своїх прав і емоційний стрес.

У правозахисній організації Shurat Hadin, яка представляла інтереси дівчат у суді, повідомили, що це рішення суду стало «першим ефективним використанням закону від 2011 року, який дозволяє подавати цивільні позови до будь-якого, хто підтримує бойкот Ізраїлю». В організації розраховують, що активістки сплатять компенсацію, оскільки між Ізраїлем і Новою Зеландією діє угода про виконання судових рішень.

Багатьох артистів, які планують виступати в Ізраїлі, закликають бойкотувати виступи в цій країні. Зокрема, такі заклики лунають в зв’язку з проведенням «Євробачення-2019» в Тель-Авіві.

Нагадаємо, що перемогу у фіналі Євробачення-2018 здобула представниця Ізраїлю Netta

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Netta: що варто знати про переможницю Євробачення-2018?

Представник України MELOVIN посів 17 місце у фіналі міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2018.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ MELOVIN: що треба знати про учасника від України на Євробаченні

Голлівудську акторку ізраїльського походження Галь Гадот запросили вести Євробачення-2019, однак вона не підтвердила згоди.

Спочатку влада Ізраїлю заявила, що проводитиме Євробачення в Єрусалимі.

У грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує  визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США. 16 травня Гватемала услід за США перенесла посольство в Ізраїлі з Тель-Авіву до Єрусалима. Пізніше своє посольство в Ізраїлі до Єрусалима переніс Парагвай. 13 вересня 2018 стало відомо, що Чехія планує перенести посольство в Ізраїлі до Єрусалима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Столиця Єрусалим: тріумф Ізраїлю, лють Палестини

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile