Світ

У британському парламенті закликали уряд розслідувати зв'язки Порошенка з Медведчуком

Світ/У британському парламенті закликали уряд розслідувати зв'язки Порошенка з Медведчуком
Зберегти
Вигляд
У парламенті Великої Британії під час екстренних дебатів щодо російської агресії в Азовському морі депутат Шотландської національної партії Мартін Дохерті-Хьюз закликав уряд розслідувати зв'язки президента України з кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком.

Дохерті-Хьюз висловив занепокоєння тим, що в Україні 28 листопада у 10 областях вступає в силу воєнний стан. За його словами, глави молодих демократичних держав рідко добровільно відмовляються від тих інструментів контролю, які дає цей особливий режим.

«У зв'язку з цим я прошу міністра (з питань Середнього Сходу Алістера Бьорта — ред.) пообіцяти Палаті громад (нижня палата парламенту Британії — ред.), що зв'язки між президентом України та правою рукою Володимира Путіна Віктором Медведчуком будуть повністю розслідувані, а результати — оприлюднені», — заявив парламентар.

У відповідь на цю заяву міністр Бьорт запевнив депутата, що уряд буде ретельно стежити за введенням та наслідками воєнного стану в Україні.

Раніше під час цих дебатів британські парламентарі запропонували запровадити санкції стосовно російських військовослужбовців, які брали участь у координації захоплення українських суден у Керченській протоці.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

27 листопада в анексованому Криму «суд» взяв під варту 12 українських моряків. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. Згодом під арешт відправили ще трьох військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини