У ГПУ переконують, що слідство у справах Майдану не зупинятиметься

У Генеральній прокуратурі України переконують, що слідство у справах подій Революції Гідності 2013—2014 років не зупинятиметься.

Про це йдеться в повідомленні ГПУ.

У генпрокуратурі наголосили, що 114 проваджень щодо злочинів, пов’язаних з подіями Євромайдану, скерують до органів досудового розслідування.

У ГПУ також зазначають, що при цьому прокурори спеціально створеного департаменту процесуального керівництва в цих провадженнях зможуть проводити невідкладні процесуальні дії для розслідування, поки не передадуть матеріали справ до відповідних органів.

Так, до Державного бюро розслідувань, в якому вже створили спеціальний слідчий підрозділ для розслідування злочинів, пов’язаних з подіями на Майдані, відійде 50 проваджень, ще 43 — до Національного антикорупційного бюро. Решта проваджень будуть передані до органів Національної поліції, СБУ та Державної податкової служби.

Нагадаємо, 21 листопада в ефірі «1+1» адвокатка родин загиблих Євгенія Закревська оголосила, що починає голодування, поки поправку для продовження розслідування справ Майдану не ухвалить Верховна Рада.

Адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).