У російського газового монополіста Газпрому є достатньо активів, які Україна могла б конфіскувати в рахунок боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

У російського газового монополіста Газпрому є достатньо активів, які Україна могла б конфіскувати в рахунок боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив міністр Юстиції України Павло Петренко, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, активи Газпрому, які перебували на території України, вже конфіскували в рахунок державного бюджету. Наразі відбувається активний пошук майна боржників компанії на території України, яке так само можна конфіскувати.

«В іноземних юрисдикціях, в Європі у Газпрому так само є багато активів, які дуже легко конвертуються в кошти», — Заявив Петренко.

Зокрема, за його словами, мова йде про газ, що знаходиться у сховищах закордоном, а також цінні папери та грошові кошти на банківських рахунках.

За словами Петренка, рішення Стокгольмського арбітражу виконується у будь-якій країні ЄС.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Також Газпром зазначив, що виплатить компенсацію Нафтогазу лише після рішення апеляційного суду шведського округу Свеа.

Поділитись: