У Києві ніч на 15 липня була найтеплішою за 140 років. З початку літа у столиці вже зафіксували 12 рекордів температури

У Києві ніч на 15 липня виявилася найспекотнішою за всі роки спостережень — з 1881 року. Температура повітря не опустилась нижче 22,8°С.

Про це повідомила метеостанція Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Цей показник на 1,4°С перевищив попередній рекорд, який зафіксували у 2010 році. Загалом з початку календарного літа у Києві зафіксували вже 12 температурних рекордів.

Такі високі показники в Україні стаються через вплив антициклонів. Так, у період між 23 та 26 червня через антициклон Zoe в Києві зафіксували 10 рекордів температури.

Загалом у червні у столиці було 6 днів, коли максимальна температура повітря перевищувала 30°C, а середньомісячна температура повітря виявилася на 1,8°C вищою за кліматичну норму.

На початку липня в Україну знову повернулася спека — цього разу її приніс антициклон Cornelieke. Через нього ніч на 12 липня у Києві була найспекотнішою за майже 100 років.

Як вберегтися у спеку?

У Центрі громадського здоров’я радять насамперед обмежити перебування на сонці в період з 11 до 16 години. Потрібно бути обережними із засмагою, адже вона є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання.

Треба обирати легкий, вільний одяг світлих кольорів, бажано з довгим рукавом, а також одягати сонцезахисні окуляри й капелюх, краще з широкими полями, щоб затінити обличчя, вуха та шию.

Не варто пити рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, оскільки це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини. Також рекомендують уникати дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка.

У період спекотної погоди потрібно менше займатися інтенсивним спортом. Найкращий спосіб охолонути в таких умовах — прийняти прохолодний душ або ванну.

Детальніше про правила поведінки під час спеки читайте у нашому матеріалі.