У Міністерстві освіти розповіли, як вплине воєнний стан на роботу навчальних закладів

Введення воєнного стану ніяк не вплине на навчальний процес та не змінить графік роботи навчальних закладів, зміни можливі лише в разі небезпеки для учнів.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.

«Сьогодні, і ми сподіваємося, що надалі, жодних змін у роботі закладів освіти не передбачається. Це, зокрема, стосується роботи закладів, що розміщені на території 10 областей, де запроваджено воєнний стан. Про будь-які зміни, якщо вони трапляться, ми обов’язково оперативно інформуватимемо, — заявила очільниця відомства Лілія Гриневич.

Вона також додала, що жодних змін щодо пропускного режиму в освітніх закладах наразі не передбачається.

«Хочу ще раз наголосити, що будь-які зміни можливі виключно тоді, якщо цього потребуватиме захист країни та, передусім, безпека наших дітей. У разі змін батьки, вчителі та інші зацікавлені особи одразу отримають усю необхідну інформацію», — сказала Гриневич.

Верховна Рада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почав діяти 26 листопада і триватиме до 14:00 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Василь Калина/