УКРАЇНА

У Нафтогазі очікують стабілізації роботи газотранспортної системи з 3 березня

3 березня, 2018 00:17
УКРАЇНА/У Нафтогазі очікують стабілізації роботи газотранспортної системи з 3 березня
Зберегти
Вигляд
Комерційний директор компанії Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що очікує стабілізації роботи газотранспортної системи з 3 березня.

Комерційний директор компанії Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що очікує стабілізації роботи газотранспортної системи з 3 березня.

Про це Вітренко заявив в ефірі «24 каналу», передає «Інтерфакс-Україна».

«Для нас ця доба (2 березня, — ред.) є критичною. Але ми вже бачимо, що ми їх проходимо. Завдяки, зокрема, свідомим українським громадянам, які добровільно обмежили споживання. За рахунок того, що вже пішов газ з Європи, за рахунок різних технічних дій. За рахунок усіх цих заходів ми вже бачимо, що ситуація стабілізується. І з завтрашнього дня ми побачимо вже абсолютно стабільну роботу ГТС», — сказав Вітренко.

Він додав, що проблеми виникли за рахунок збігу низки обставин:

  • недотримання «Газпромом» тиску на вході в газотранспортну систему України (невідповідність транзитному контракту);
  • холодної погоди і сполученого з цим зростання споживання і цін на газ в Європі;
  • відмови «Газпрому» постачати газ в Україну всупереч контракту і рішенням Стокгольмського арбітражу.

«Завтра потрібно подивитися, як все працює вже в нормальному режимі, і потім ми будемо з упевненістю говорити, що можемо повертатися до нормальної роботи без будь-яких обмежень», — наголосив Вітренко.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні попри рішення Стокгольмського суду. Такі дії спричинили нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому

2 березня в Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній. Міненерговугілля очікує відновлення планового газопостачання після 5-6 березня. Також з метою економії газу рекомендували призупинити роботу дитячим садкам, школам і вишам. В університеті Шевченка призупинили навчання до 11 березня. Київенерго перейшло в режим економії газу. Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Водночас, 2 березня, Нафтогаз розпочав закупівлю газу у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко: Контракт між Нафтогазом і Газпромом не може розриватись в односторонньому порядку

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу російський Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди. Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його. 2 березня Газпром заявив про намір розірвати контракти з Нафтогазом на транзит газу.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Але згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Пов`язані новини