Одну з площ у підконтрольному проросійським бойовикам Донецьку назвуть ім'ям загиблого ексватажка так званої «ДНР» Олександра Захарченка.

Про це повідомляє сайт ватажка так званої «ДНР» Дениса Пушиліна.

Йдеться про площу, що знаходиться перед будівлею Донецької обласної державної адміністрації (бульвар Пушкіна, 34), яка навесні 2014 року захоплена учасниками проросійських мітингів. Будівля була використана як «урядова» при угрупованні «ДНР».

За словами Пушиліна, ця площа символізує «початок боротьби за руський мір».

31 серпня 2018 року унаслідок вибуху в ресторані «Сепар» загинув ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко. Цю інформацію Громадському підтвердили у його прес-службі.

Унаслідок замаху на ватажка бойовиків так званої «ДНР» Олександра Захарченка 12 людей отримали травми та загинув охоронець Захарченка.

У Донецьку через загибель Захарченка закрили виїзд з міста. Крім того, так звана влада «ДНР» закрила всі блокпости, зокрема пункти пропуску на російському кордоні і на адмінкордоні з «ЛНР». Також у «республіці» оголосили жалобу та скасували заняття в школах.

Федеральне російське агентство «Интерфакс» з посиланням на джерела серед силовиків «ДНР» повідомило, що в Донецьку затримали підозрюваних в замаху на Захарченка — це нібито «українські диверсанти».

Речниця СБУ Олена Гітлянська в коментарі Громадському не підтвердила інформацію про затримання нібито «українських диверсантів». СБУ розглядає дві версії вбивства ватажка «ДНР» Захарченка.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що за вибухом та вбивством Захарченка нібито стоїть «київський режим». Росія вважає це терактом. Президент РФ Путін назвав вбивство Захарченка дестабілізацією і звернувся до жителів Донбасу.

Російське видання «Комерсант» повідомило, що бойовики шукають пособників вбивства екс-ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка серед його оточення.

У «ДНР» заявили, що затримали підозрюваного у вбивстві Захарченка.

В офісі українського омбудсмена повідомили, що в Донецьку вибили зізнання з 4 затриманих за вбивство Захарченка.

У РФ заявили, що підозрюваний у замаху на бойовика Захарченка «визнав провину».

Поділитись: