Комітету Державної безпеки Росії та протидії корупції доручили розглянути можливість нагородження прикордонників, які протаранили, обстріляли та захопили українські кораблі в Керченській протоці.

Спікер Державної Думи В'ячеслав Володін заявив, що прикордонники «запобігли порушенню нашого кордону та захистили законність».

За його словами, російські прикордонники поводилися «бездоганно» та «ефективно вирішили ті задачі із захисту кордону, які перед ними стояли» — зазначає зі слів Володіна «Интерфакс».

Володін також підкреслив, що думку щодо нагородження прикордонників підтримали представники всіх францій Держдуми.

Він сказав, що російські прикордонники дотрималися всіх міжнародних норм і правил — «хотілося б, аби це розуміли представники інших країн».

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: