У Росії заявили, що давно припинили виробляти газ «Новичок», у застосуванні якого Британія підозрює РФ при отруєнні екс-розвідника Скрипаля.

У Росії заявили, що давно припинили виробляти газ «Новичок», у застосуванні якого Британія підозрює РФ при отруєнні екс-розвідника Скрипаля.

Про це сказав ветеран спецслужб РФ, сенатор Ігор Морозов, передає «РИА-Новости».

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

«Росія не лише припинила випуск нервово-паралітичних газів, зокрема «Новичок», але й повністю знищила всі запаси. Це зробили відповідно до міжнародних угод під контролем міжнародних спостерігачів», — заявив Морозов.

Крім того, він сказав, що кілограм бойових отруйних речовин, зокрема, зарину, Росія знищила торік у вересні, а виробництво хімзброї припинили ще в 1990-і роки.

Мей дала Росії 36 годин на роз'яснення «як речовина, використана проти Сергія Скрипаля та його дочки, потрапила до Британії».

Офіційний представник МЗС Росії Марія  Захарова назвала  «цирковим шоу в британському парламенті» заяву Терези Мей про ймовірну причетність Росії до отруєння Скрипаля. 

4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Унаслідок отруєння російського розвідника у Великій Британії  постраждала 21 людина.

Скрипаль та його донька перебувають у комі. Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Daily Mail, посилаючись на джерела в поліції, зазначила, що екс-розвідника РФ Скрипаля могли отруїти за допомогою букету квітів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Поділитись: