Близько 50 людей з окупованого Луганська сьогодні, 19 червня, отримали паспорти РФ у Новошахтинську Ростовської області, , що за 20 км від російсько-українського кордону.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з місця.

Людей привозять у пункт видачі централізовано на автобусі у супроводі двох «правоохоронців» в цивільному одязі. Ті, хто сьогодні отримував паспорти, подали документи за місяць.

Громадянство РФ можуть отримувати всі охочі, а не як казали раніше — лише «бюджетники» та військові.

На автобусі з номерами «ЛНР» напис «Спеціальні перевезення». У ньому є люди, яких не дозволяють фотографувати та спілкуватися з ними. Як повідомили пасажири, вони виїжджають з Луганська о 6 ранку і до 13:00 зазвичай отримують документи. 

Людей привозять у пункт видачі централізовано на автобусі
Фото:

Громадське

Видають паспорти у будівлі Новошахтинського клубу, яку обладнали спеціально для цього у квітні 2019 року. Всередину журналістів не пускають, проте ті, хто вже отримав документи, розповідають, що всередині перевіряють металошукачем, потім пояснюють, як заповнювати документи, після цього грає гімн РФ та «новоспечені» громадяни складають присягу. 

Місце прописки в паспортах РФ залишають порожнім. За законами Росії отримати реєстрацію треба протягом тижня, проте луганчани кажуть, що їм пообіцяли зробити виключення, щоправда, не уточнили яке саме. 

Багато з тих, хто приїхав за паспортом РФ, вже мають паспорт України та самоназваної «ЛНР». Дехто одразу подавав документи на закордонний паспорт зразка «РФ». На запитання, які привілеї дає паспорт РФ, люди зазвичай відповідають «Це престижно, таким чином ми маємо якийсь статус».

Другий пункт видачі працює в Покровську Ростовської області. Туди везуть людей із самоназваної «ДНР» Приймають документи лише в окупованих Донецьку та Луганську.

Як повідомлялося, 14 червня у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій Донбасу.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз наразі не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей.
Поділитись: