Заступник директора Центру Східної Азії ЦРУ Майкл Коллінз заявив, що Китай веде «тиху холодну війну» проти США, використовуючи всі свої ресурси, щоб замінити Штати як провідну країну на світовій арені.

Заступник директора Центру Східної Азії ЦРУ Майкл Коллінз заявив, що Китай веде «тиху холодну війну» проти США, використовуючи всі свої ресурси, щоб замінити Штати як провідну країну на світовій арені. 

Про це повідомляє AP.

«Вони ведуть проти нас по суті холодну війну — не таку холодну війну, яку ми бачили з СРСР, а холодну війну за визначенням», — зазначив Коллінз.

Він вважає, що Пекін не хоче війни, але нинішній уряд Китаю на підрив США працює на кількох фронтах.

Як повідомляє видання, раніше директор ЦРУ Крістофер Рей також заявив, що Китай є найбільшою загрозою для США. Він розповів, що розслідування економічного шпигунства, яке проводить ФБР, у всіх 50 штатах США ведуть до Китаю.

6 липня влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

11 липня стало відомо, що Трамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile