Представники Нафтогазу та Газпрому 13 грудня почали переговори про транзит російського газу через газотранспортну систему України у Відні.

Про це hromadske повідомили у прес-службі Нафтогазу

У переговорах беруть участь керівники Газпрому з російської сторони та Нафтогазу і Оператора ГТС з української.

Водночас участь голови української делегації на транзитних переговорах — міністра енергетики Олексія Оржеля — не підтверджується. Як повідомили hromadske у прес-службі Міненерго України, Оржель наразі бере участь в україно-білоруському форумі.

Зазначимо, що під час технічних консультацій українські компанії та Газпром мають узгодити технічні моменти, необхідні для укладання договорів на транзит газу. Водночас політичне рішення щодо транзиту, яке, зокрема, включатиме питання тривалості нового контракту, обсягів постачання газу та тарифу за транзит, мають ухвалити на рівні міністрів енергетики.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський за підсумками газових переговорів з Путіним повідомив, що новий контракт про транзит газу буде не на один рік, як того раніше вимагала Росія.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, який був присутній під час обговорення газового питання між Зеленським та Путіним, на цих переговорах сторони домовилися продовжувати домовлятися.

Напередодні міністр енергетики України Олексій Оржель зазначив, що Україна та Росія невдовзі можуть розпочати обговорювати деталі нової угоди про транзит газу, зокрема її термін, обсяги транзиту та тарифи на транзит.

Водночас українська сторона зазначає, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів.

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись: