Країни ЄС готові знизити мита на ключові товари американського промислового імпорту для того, аби уникнути запровадження американських мит на німецькі та європейські автомобілі.

Про це повідомив міністр економіки Німеччини Перет Альтмайєр в інтерв’ю Die Welt.

«Ми вже говорили, що ми готові знизити мита на деякі важливі промислові товари американського імпорту до нуля. Це має ліквідувати звинувачення Європи у тому, що у США мита є нижчими, ніж у ЄС», — повідомив Альтмайєр.

Він також зазначив, що президент США Дональд Трамп відклав остаточне рішення про запровадження мит на європейські автомобілі до листопада 2019 року.

Раніше повідомлялось, що через торговельну війну зі США економіка Китаю уповільнилась до найнижчих темпів зростання за останні 27 років.

22 червня 2018 року Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

У середині травня США зробили черговий крок у торговій війні з Китаєм. І знову під ударом опинився телекомунікаційний гігант Huawei, смартфони виробництва якого дуже популярні в Україні. Громадське розповідає, чому компанія потрапила під санкції США, та які це може мати наслідки для користувачів.

Поділитись: