Україна направить запит у РФ, аби в Ростові-на-Дону, де утримують політвязнів, працювали українські консули.

Україна направить запит у РФ, аби в Ростові-на-Дону працювали українські консули. 

Про це заявила віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі «5 каналу», передає «Дзеркало тижня».

Вона зазначила, що для України важливо, аби в Ростові були українські представники для захисту політичних в'язнів. 

«Ми будемо подавати свої пропозиції про те, щоб послати своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, у нас є необхідність в тому, щоб наші консули були в Ростові. Через те, що п'ять з них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз або знаходяться в тюрмах РФ, або просто знаходяться на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції», — сказала віце-прем'єр.

На питання про можливість Росії попросити дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів в Україні, вона відповіла, що це «найпростіший сценарій, який ми можемо спрогнозувати» і потрібно оцінити таку можливість.

Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що у питанні висилки або допуску російських дипломатів Україна буде діяти у співпраці з західними партнерами.

«Це не буде окремим кроком України, яка самостійно буде вирішувати ці питання в двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися до єдиних дій західної цивілізації щодо висилки так званих дипломатів РФ, а по суті шпигунів, і тому це не крок, відірваний від широкого міжнародного контексту — ми і далі будемо діяти в міжнародному контексті», — додала вона.

Росія вислала українських дипломатів з посольства в Москві та з консульства в Ростові, де незаконно утримують громадян України

30 березня Росія оголосила про висилку 13 українських дипломатів. Також Росія оголосила про дзеркальне вислання дипломатів 23 країн.

Раніше, 26 березня, Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile