Україна може втримати фінансову стабільність без чергового траншу МВФ — радник Зеленського
У короткостроковій перспективі Україні вдасться утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу Міжнародного валютного фонду, але надалі необхідно проводити переговори щодо продовження співпраці.
Про це повідомив радник президента України Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
За словами радника Зеленського, у разі повної відсутності співпраці України з МВФ, держава не зможе залучити транші макроекономічної допомоги від ЄС та Світового банку. Також складно буде позичати кошти на міжнародних фінансових ринках.
«Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку та «подушка безпеки» у вигляді 20 мільярдів доларів золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на міжнародні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас — доведеться платити близько 10% річних», — повідомив Устенко.
Також радник президента зазначив, що початок переговорів про нову програму з МВФ стане позитивним сигналом для інвесторів, що дозволить державі виходити на міжнародні ринки та залучати кошти. Початок переговорів з МВФ Устенко прогнозує вже влітку 2019 року, після виборів до парламенту.
20 травня, під час інавгураційної промови, Володимир Зеленський оголосив, що розпускає Раду 8-ого скликання.
Нагадаємо, що 21 травня в Україні почне роботу оціночна місія МВФ, яка має ухвалювати рішення щодо виділення нового траншу. Водночас голова МВФ повідомляла, що підтримує зв'язок з командою нового президента України.
Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.
Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.
Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.
18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.
Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
- Поділитися: