Україна попросила ЄСПЛ ухвалити рішення про звільнення захоплених моряків — Мін’юст
Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини з проханням ухвалити рішення про звільнення захоплених Росією українських моряків.
«Наша чітка позиція, що вони є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначені Женевськими конвенціями», — сказав міністр юстиції Павло Петренко.
Також, за словами міністра, за кілька днів уряд має вирішити питання фінансування адвокатів, які захищатимуть моряків у судах окупованого Криму.
Зі свого боку прем’єр Володимир Гройсман сказав, що проблем з грошима немає і уряд виконає прохання Денісової. Він також запропонував у разі потреби оплатити адвокатів власним коштом.
27 листопада ванексованому Криму «суд» взяв під варту 12 українських моряків. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. Згодом під арешт відправили ще трьох військових.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).
Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
- Поділитися: