Україна відновить транзит російської нафти до 10 травня — Укртранснафта
Укртранснафта, оператор української ділянки нафтопроводу «Дружба», яким Росія прокачує нафту до ЄС, повідомила про відновлення транзиту нафти у першій декаді травня 2019 року.
Про це повідомив генеральний директор Укртранснафти Микола Гавриленко, передає «Интерфакс-Запад».
«Технічне рішення знайдено. Я думаю, що буквально у першій декаді травня, як мінімум, південний напрямок «Дружби» відновить стабільну роботу з прокачки нафти заводам-споживачам», — повідомив Гавриленко під час прес-конференції за підсумками переговорів операторів нафтопроводу «Дружба» у Мінську.
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.
- В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня Білорусь частково відновила постачання нафтопродуктів до України.
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти.
- Поділитися: