Україні потрібен новий закон про столицю, який би збалансував посади міського голови Києва та голови держадміністрації.

Відповідну заяву на засіданні Кабінету міністрів 14 серпня зробив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«Україні потрібен новий закон про столицю, про місто Київ, де би чітко було розписано, що таке місцеве самоврядування і були повноцінні повноваження міського голови, а з іншого боку – були повноцінно відображені повноваження державної влади. Цей баланс має бути забезпечений новим законом про столицю», — сказав глава уряду.

Він також зазначив, що попередній парламент цього питання не вирішив і сподівається, що в рамках реформи децентралізації «новий, європейський, ефективний» закон про столицю буде напрацьований новим парламентом і урядом реалізований.

Крім того, Гройсман наголосив на необхідності завершити реформу децентралізації та вдосконалити законодавство про місцеві вибори.

«Редакція 2015 року про місцеві вибори є недосконалою і хибною – і я сподіваюся, що новий парламент це зможе виправити. Коли будуть внесені до Конституції і в закони про місцеве самоврядування ,можна буде проводити чергові вибори», — заявив очільник українського уряду.

Раніше представник президента в українському парламенті Руслан Стефанчук під час брифінгу в Києві повідомив, що питання про внесення змін до закону «Про столицю України — місто-герой Київ» немає серед першочергових ініціатив, які будуть запропоновані на розгляд Верховної Ради IX скликання.

14 серпня прессекретар прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Василь Рябчук заявив, що чинний склад уряду не розглядатиме звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської держадміністрації.

Нагадаємо:

Поділитись: