Україні потрібен новий закон про столицю — Гройсман
Україні потрібен новий закон про столицю, який би збалансував посади міського голови Києва та голови держадміністрації.
Відповідну заяву на засіданні Кабінету міністрів 14 серпня зробив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
«Україні потрібен новий закон про столицю, про місто Київ, де би чітко було розписано, що таке місцеве самоврядування і були повноцінні повноваження міського голови, а з іншого боку – були повноцінно відображені повноваження державної влади. Цей баланс має бути забезпечений новим законом про столицю», — сказав глава уряду.
Він також зазначив, що попередній парламент цього питання не вирішив і сподівається, що в рамках реформи децентралізації «новий, європейський, ефективний» закон про столицю буде напрацьований новим парламентом і урядом реалізований.
Крім того, Гройсман наголосив на необхідності завершити реформу децентралізації та вдосконалити законодавство про місцеві вибори.
«Редакція 2015 року про місцеві вибори є недосконалою і хибною – і я сподіваюся, що новий парламент це зможе виправити. Коли будуть внесені до Конституції і в закони про місцеве самоврядування ,можна буде проводити чергові вибори», — заявив очільник українського уряду.
Раніше представник президента в українському парламенті Руслан Стефанчук під час брифінгу в Києві повідомив, що питання про внесення змін до закону «Про столицю України — місто-герой Київ» немає серед першочергових ініціатив, які будуть запропоновані на розгляд Верховної Ради IX скликання.
14 серпня прессекретар прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Василь Рябчук заявив, що чинний склад уряду не розглядатиме звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської держадміністрації.
Нагадаємо:
- 24 липня Офіс президента попросив у Кабінету міністрів внести подання на звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка. Сам Кличко заявив, що розділення посад міськголови та глави КМДА суперечить Конституції.
- 30 липня глава Офісу президента України Андрій Богдан заявив, що Кличко не контролює столичну раду й має домовлятися зі «смотрящими».
- За словами Богдана, до нього приходила людина нібито від одного зі «смотрящих» і пропонувала розділити награбовані бюджетні гроші в обмін на те, щоб Кличка не усували від влади.
- Після цього Кличко назвав заяви Богдана «добіркою пліток і маніпулятивних домислів», а самого Богдана «брехливим непрофесіоналом» та звернувся до Зеленського. Також Кличко звернувся до НАБУ через заяву Богдана про спробу підкупу.
- НАБУ за зверненням Кличка почало розслідування щодо заяви Богдана про нібито запропонований йому хабар.
- Поділитися: