Український суд залишив у силі запобіжний захід одному з «вагнерівців», яких Білорусь віддала Росії
Апеляційний суд Києва залишив у силі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для «вагнерівця» Сергія Бубнова, якого 29 липня затримали у Мінську, а 14 серпня віддали Росії разом з іншими 31 найманцями.
Про це hromadske повідомив захисник підозрюваного Ігор Ляшенко.
Наприкінці липня Офіс генерального прокурора оголосив підозру 28 особам, які, за даними слідства, упродовж 2014-2018 років у складі незаконних збройних формувань, зокрема ПВК «Вагнера», брали участь у злочинах проти України на користь самопроголошених «ДНР»/«ЛНР». 30 липня Шевченківський суд заочно взяв їх під варту.
Водночас захисник зазначив, що наразі слідство не надало достатньо доказів тому, що Бубнов мав або має відношення до «Вагнера». Загалом слідчі СБУ інкримінують Бубнову 15 статей Кримінального кодексу України, зокрема найманство, державна зрада, недбале ставлення до військової служби, диверсія, тероризм тощо.
Про яких «вагнерівців» йдеться?
У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Їх взяли під варту.
Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців. 12 серпня Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців.
14 серпня, влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», яких затримали перед виборами. Ще один залишився у Білорусі, бо має громадянство цієї країни.
Президент Володимир Зеленський застеріг білоруську владу від «палаючого, знекровленого Донбасу» після повернення РФ російських найманців.
Українське МЗС нагадало, що докази злочинів затриманих у Білорусі бойовиків ПВК «Вагнера» є, і їх детально українська сторона виклала у запиті на екстрадицію.
«Натомість «вагнерівці», з благословення білоруської влади, повертаються в РФ. Щоб і надалі здійснювати злочини на території суверенних держав», — йдеться в заяві.
Що таке ПВК «Вагнера»?
Неофіційне російське збройне формування, яке називають приватною військовою компанією, однак де-юре ПВК у Росії жодним законом не передбачені. Пов’язують групу «Вагнера» з «кухарем» Путіна Євгеном Пригожиним.
ПВК «Вагнера» є одним з інструментів російської зовнішньої політики і гібридної війни проти України зокрема. Неофіційний статус дозволяє офіційній владі РФ говорити, що вони не мають жодного стосунку до діяльності цієї групи. Наприклад, після затримання найманців у Білорусі у Кремлі заявили, що в РФ немає такого поняття як ПВК, а затримані росіяни охоронці, які їхали через Білорусь транзитом.
Крім Донбасу, відомо про діяльність групи «Вагнера» щонайменше у Сирії, Лівії, ЦАР, Судані.
- Поділитися: