У Москві волонтери та активісти передали українським морякам, яких наприкінці листопада Росія захопила біля Керченської протоки, 16 кг продуктів та харчів. Про це в ефірі Громадського повідомив волонтер Костянтин Котов.

«В першу чергу (передали, ред.) речі, як казав адвокат, їх етапували у Москву в тому, у чому вони були. Тому кримські татари із Криму привезли речі для моряків, ми їх у понеділок передали посилками», — сказав волнтер.

«Додатково (передали, ред.) продукти, усі, які дозволені. Купили у Москві частину продуктів, а частину — передали наші кримські друзі, з Криму. Ми передали передачі кожному, 16 кілограмів, там були овочі, фрукти, чай кава, цукор. Все необхідне», — додав Котов.

За його словами, для допомоги українським морякам були залучені «громадські волонтери і ті хто небайдужий до долі українців».

Раніше громадська активістка Вікторія Івлєва повідомила, що троє поранених українських моряків, яких лікують у російському ізоляторі «Матроська тиша» у Москві, отримали листи від батьків. 

Раніше українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила, що російська омбудсменка Тетяна Москалькова заявляє, що двоє з поранених українських моряків вжевиходять на прогулянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: