Троє поранених українських моряків, яких лікують у російському ізоляторі «Матроська тиша» після обстрілу прикордонниками у Керченській протоці, отримали листи від батьків. Про це повідомила громадська активістка Вікторія Івлєва, оприлюднивши відповідь системи «ФСИН-письмо».

Листи передали морякам в ізолятор 6 грудня.

«Адміністрація закладу СІЗО-1 «Матроська Тиша» повідомляє вам, що лист 2229448 пройшов цензуру та вручений адресату 6 грудня 2018 року», — йдеться у відповіді.

Також у листі зазначають, якщо моряки напишуть у відповідь — їхні листи також мають пройти цензуру.

«Відповідь може не пройти цензуру — у такому випадку вас повідомлять», — зазначили у «ФСИН-письмо».

Зазначимо, що 4 грудня на листи батьків з системи прийшла відповідь — вручення листа затримується через слідчі дії або з причин, пов'язаних із внутрішнім розпорядком закладу.

Скріншот відповіді системи 4 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Митрополит Сарненський і Поліський Української православної церкви Московського патріархату Анатолій опублікував звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням допомогти звільнити українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці.

Командувач військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що готовий обміняти себе на 24 захоплених Росією моряків, яких утримують у СІЗО Москви. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile