УПЦ КП: Інформація про неможливість Філарета бути очільником помісної церкви — це фейк Москви
Інформація про неможливість голови Української православної церкви Київського патріархату брати участь у виборах на пост керівника нової помісної церкви є інформаційний вкиданням з боку УПЦ МП. Про це заявив речник УПЦ КП Євстратій Зоря.
«Москвою робиться чергове інформаційне вкидання. Його явна мета — ускладнити ситуацію, посіяти суперечки, перешкодити процесу, що зараз підходить до успішного завершення», — заявив Зоря.
Він пояснив, що патріарх УПЦ КП Філарет має особисто вирішувати, чи братиме він участь у виборах. Крім того, не існує заборони йому або голові української автокефальної церкви Макарію висуватися на пост очільника помісної церкви.
«Слід підкреслити, що сам виборчий процес і висунення кандидатур відбуваються лише на Соборі (Архієрейському об’єднавчому соборі щодо створення помісної церкви), отже всі розмови до Собору відбуваються в контексті обговорення можливостей», — додав Зоря.
Раніше в УПЦ МП заявили, що Філарету та Макарію нібито заборонили брати участь у виборах глави нової Православної церкви в Україні.
Раніше повідомлялося, що нова єдина українська автокефальна церква після отримання томосу буде називатися Православна церква в Україні.
Архієрей Константинопольської церкви Тельміський Іов (Геча) також розповів, що кожен президент, окрім Януковича, приїжджав у Константинополь і просив автокефалію.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: