Політика

УПЦ МП: Обшуки активізувалися після відмови зустрітися з президентом

Громадське
Політика/УПЦ МП: Обшуки активізувалися після відмови зустрітися з президентом
Зберегти
Вигляд
Обшуки Служби безпеки в храмах Української православної церкви активізувалися після відмови священиків зустрітися з президентом. Про це заявив глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Архієпископ Климент.

На запитання журналіста Громадського в ефірі програми «Нині вже», чи пов'язують в УПЦ МП обшуки з відмовою зустрітися з президентом 13 листопада Климент зазначив:

«Після тієї ситуації всі події активізувалися і це не приховано».

Також він зазначив, що вважає обшуки тиском держави з метою змусити священиків УПЦ МП взяти участь у об'єднавчому соборі — «у так званому об’єднавчому соборі, який невідомо, коли буде, і, думаю, мало хто усвідомлює, що там буде відбуватися».

Українська православна церква Московського патріархату заявила про наміри звертатися до світової спільноти щодо обшуків, які у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священнослужителів церкви провели працівники Служби безпеки України.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП заявили про масові виклики священиків на допит.

30 листопада співробітники СБУ прийшли з обшуками до предстоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла. Проте в УПЦ МП заявили, що обшуки провели у «підсобному приміщеннілаври».

Митрополит Павло розповів, що спецслужби в одному з його інтерв’ю «побачили образу стосовно когось».

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини