Економіка / Макроекономіка

Уряд отримав 270 млн грн від продажу малих державних компаній

Мінекономіки
Економіка/Макроекономіка/Уряд отримав 270 млн грн від продажу малих державних компаній
Зберегти
Вигляд
За 2 місяці від початку приватизації малих державних та комунальних підприємств через систему Prozorro, було продано близько 200 компаній та об'єктів, а загальні надходження склали 270 мільйонів гривень.

Зазначається, що загалом планується продати близько 1000 компаній та державних часток у них. Наразі, у ході торгів ціна на лоти зростає на 70% від початкової вартоісті, а в окремих випадках вартість державних та комунальних підприємств зростає у декілька десятків разів.

Крім цього, у Мінекономіки повідомили, що під час продажу будівлі на Хмельниччині, виставленої у системі «Prozorro.Продажі», ціна лоту зросла у 800 разів.

«Мала приватизація — справжній прорив у підтримці малого і середнього бізнесу. Рухоме і нерухоме майно, майнові комплекси й підприємства, які роками простоювали через неефективність, сьогодні стають реальним бізнесом і працюють на економіку», — повідомив заступник міністра економіки Максим Нефьодов.

Раніше повідомлялось, що в середньому, ціна лотів «малої» приватизації виростає у 2 рази.

Нагадаємо, що 20 серпня в Україні відбувся перший продаж об’єкту «малої» приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Ним виявився зерноток у Чернівецькій області.

24 липня в системі «Prozorro.Продажі» зареєстрували перші 18 лотів «малої» приватизації.

Напередодні Мінекономрозвитку повідомили про те, що напрацьовують механізм виставлення на продаж у системі «Prozorro.Продажі» пакетів акцій компаній.

Також у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планували приватизувати малі підприємства влітку, проте процес затягнувся до осені.

Для проведення малої приватизації використовують систему ProZorro.Продажі.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Пов`язані новини