УКРАЇНА

Утримуваний в Криму політв’язень Балух сподівається на обмін — адвокатка

7 червня, 2018 18:30
УКРАЇНА/Утримуваний в Криму політв’язень Балух сподівається на обмін — адвокатка
Зберегти
Вигляд
Український активіст Володимир Балух, незаконно утримуваний у СІЗО анексованого Криму, сподівається на обмін.

Український активіст Володимир Балух, незаконно утримуваний у СІЗО анексованого Криму, сподівається на обмін.

Про це повідомила його адвокатка Ольга Дінзе в ефірі «Крим.Реалії».

«У нього склалася позиція безвиході. Він каже, що його з в’язниці ніхто не відпустить – якщо не ця кримінальна справа, то буде наступна. Тому тепер він, нарешті, заговорив – протягом декількох місяців ми говоримо про те, що якщо буде обмін, і якщо все складеться якнайкраще, то він дуже-дуже хоче поїхати на материкову Україну», – зазначила Дінзе.

За словами адвокатки, вона має інформацію, що прізвище Балуха є в українських списках на обмін в числі основних, однак Росія поки що не підтверджує готовність до переговорів.

Раніше Дінзе повідомила, що Володимир Балух, який 19 березня оголосив безстрокове голодування в СІЗО Сімферополя, втратив 30 кг ваги.

Зазначимо, що голодування Володимира Балуха триває вже понад 80 днів. Він відмовився від їжі 19 березня на знак протесту проти вироку кримського «суду», що призначив кримчанину три роки і п'ять місяців колонії за нібито зберігання боєприпасів, знайдених після чергового обшуку його будинку.

Уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова 18 травня відвідала українського політв'язня Володимира Балуха у СІЗО Сімферополя в анексованому Криму.

1 червня архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Климент розповів про погіршення стану здоров’я Балуха.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Раніше так званий «Роздольненський районний суд» Криму відхилив клопотання захисту українського політв’язня Володимира Балуха про експертизу відеозаписів з камер спостереження ізолятора тимчасового тримання.

Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.

Архієпископ Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

14 квітня правозахисник розповів, що до політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків.

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Нагадаємо, у серпні 2017 року начальник ізолятора в Криму вдарив українського політв'язня Балуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму — історiя Володимира Балуха.

Пов`язані новини