Увечері 8 серпня силовики затримали ще одну членкиню об’єднаного штабу кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тіхановської Марію Колеснікову. Через пів години її відпустили, а в міліції сказали, що «переплутали з іншою людиною». Перед цим затримали очільницю штабу — Марію Мороз.

Про це повідомляє «Єврорадіо».

Колеснікова є координаторкою штабу і однією із трьох його лідерок (представницею недопущеного до виборів Віктора Бабарико), разом з самою Тіхановською, а також Веронікою Цепкало (представницею і дружиною недопущеного до виборів Валерія Цепкала).

«Затримали при виході зі штабу. Коли сіли в машину і почали виїжджати з парковки — заблокував був, вийшли представники міліції. Марію силою відвели в бус і поїхали», — повідомив представник штабу Тіханоської Антон Родненков. 

Через пів години в штабі повідомили, що Колеснікову звільнили. За версією міліції, її переплутати з іншою людиною.

Сама Колеснікова потім розповіла, що правоохоронці під час затримання застосували силу, але вже потім вибачилися і навіть довезли її до місця, де вона планувала вечеряти.

Зазначимо, перед цим 8 серпня у Мінську знову затримали Марію Мороз — очільницю штабу Світлани Тіхановської. 6 серпня її вже затримували, але того ж дня після «роз'яснювальної бесіди» відпустили.

Тепер Мороз відвезли в районне управління МВС, а потім в центр ізоляції правопорушників, де вона пробуде до понеділка, 10 липня, оскільки їй інкримінують адмінправопорушення і на неї чекає суд. Але вони не працюють у вихідні дні. Відтак очільниця штабу Тіхановської вимушено пропустить вибори, які мають відбутися завтра, 9 серпня.

Передвиборче закручування гайок

Вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня й чим ближче дата, тим більше місцевий силовий апарат намагається подавити суперників чинного президента Олександра Лукашенка. Крім затримання безпосередніх членів штабів кандидатів, спостерігачів (а в Білорусі вже йде дострокове голосування) силовики бачать «змову» й у куди більш звичних речах.

Так, на 10 діб кожного арештували двох діджеїв, які поставили на міському святі у Мінську пісню «Перемен!» гурту «Кіно».

У цей же день в Мінську водії влаштували імпровізований автомайдан: сигналили і вмикали ту ж таки пісню «Перемен!».

Пізніше ввечері силовики затримували велосипедистів, які влаштували велопробіг солідарності.

А українських журналістів затримали і депортували з Білорусі.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: