Зранку 4 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко виступив зі зверненням до народу, в якому розповідав про жахи в інших країнах і на противагу — про стабільність у своїй країні. А наші партнери з «Єврорадіо» порахували, скільки разів вирізали моменти, де Лукашенко витирає піт.

Зі зверненням до народу Лукашенко виступив за 5 днів до чергових президентських виборів, в яких він, очевидно, знову розраховує перемогти (хоча править уже 26 років).

Близько півтори години президент Білорусі розповідав про затриманих російських найманців, як штормить увесь світ, про коронавірус, молодь, мітинги і навіть натяком згадав основну опонентку на виборах Світлану Тіхановську, яку разом із соратницями назвав «нещасними дівчатами».

А тепер подивіться, що вирізали білоруські телевізійники з прямого ефіру.

Автор цієї новини мав щастя ніколи раніше не дивитися послання Олександра Лукашенка, тому не може сказати, чи завжди незмінний президент Білорусі так пітніє, чи реальна конкуренція на виборах його все ж таки непокоїть і насправді Світлана Тіхановська для нього — не тільки запах смажених котлет.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Передвиборче закручування гайок

Вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня й чим ближче дата, тим більше місцевий силовий апарат намагається подавити суперників чинного президента Олександра Лукашенка. Крім затримання безпосередніх членів штабів кандидатів, спостерігачів (а в Білорусі вже йде дострокове голосування) силовики бачать «змову» й у куди більш звичних речах.

Так, на 10 діб кожного арештували двох діджеїв, які поставили на міському святі у Мінську пісню «Перемен!» гурту «Кіно».

У цей же день в Мінську водії влаштували імпровізований автомайдан: сигналили і вмикали ту ж таки пісню «Перемен!».

Пізніше ввечері силовики затримували велосипедистів, які влаштували велопробіг солідарності.

А українських журналістів затримали і депортували з Білорусі.

Поділитись: