Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір висловив стурбованість тим, що прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган опублікувала так званий «список зрадофілів» після спецоперації Аркадія Бабченка.

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір висловив стурбованість тим, що прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган опублікувала так званий «список зрадофілів» після спецоперації Аркадія Бабченка.

У списку, нагадаємо, ті, хто після повідомлення про смерть Бабченка висловлював стурбованість з приводу розслідування справи. До списку Сарган, зокрема, увійшли журналістка Мирослава Гонгадзе і голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«Публікація списку, в тому числі імен журналістів, звинувачення їх у зраді, є неприйнятним і небезпечним. Це може мати серйозні наслідки для безпеки журналістів», — написав Дезір у листі до української влади, передає прес-служба ОБСЄ. 

«Я наполегливо рекомендую владі втрутитися та призупинити таку практику, особливо таку, що проводяться урядовцями, зважаючи на чутливе та складне середовище в Україні на цей час», — додав він.

30 травня, після повідомлення правоохоронних органів про те, що смерть журналіста Аркадія Бабченка була організована у межах спеціальної операції, речниця Генеральної прокуратури України у Facebook розмістила «список зрадофілів».

«Журналісти та ЗМІ повинні мати можливість висловлювати свою думку відкрито і вільно», — наголосили в ОБСЄ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. Під час прес-конференції щодо спецоперації генпрокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто критикував владу після «вбивства» Бабченка.

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Він у справі проходить як свідок. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, а не 30-ти, як Луценко заявляв раніше.

Серед них — журналісти. СБУ викликала журналістів Ганапольського та Кисельова, журналісток Тетяну Даниленко та Соню КошкінуОсмана Пашаєва та інших. Водночас адвокат підозрюваного в організації вбивства Бабченка Бориса Германа заявив, що у справі немає ніякого списку.

Поділитись: