У румунському окрузі Арджеш після оголошення влади про створення двох карантинних центрів для людей з підозрою на коронавірус Covid-19, його жителі вийшли на протести.

Про це повідомляє місцева газета Adevărul.

Повідомляється, що влада визначила два місця в окрузі, які використовуватимуться для ізоляції хворих з підозрою на пневмонію, викликану коронавірусом COVID-19.

Місцеві жителі не погодились з таким рішенням вийшли на протести. Крім того, їх підтримав мер однієї з комун, що входить до округу, зазначивши, що при ухваленні відповідного рішення з ним ніхто не консультувався.

У зв'язку з тим, що люди погрожували заблокувати дороги. Водночас повідомляється, що протести вщухли до приходу на місце силовиків.

Зазначимо, станом на 28 лютого в Румунії зафіксовано 3 випадки зараження коронавірусом.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Загалом у світі кількість інфікованих коронавірусом зросла до 83 389. Більшість випадків інфікування, 78 824 зафіксували на материковому Китаї. Водночас суттєво зросла кількість інфікованих у Південній Кореї (2022) та Італії (655).

Також відомо про 705 випадків зараження серед людей на круїзному лайнері Diamond Princess, що стояв на 14-денному карантині в порту Японії. На ньому перебувають 25 українців, які є членами екіпажу.

З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 2854 людей. Водночас 36 571 пацієнту вдалося одужати.

В Україні наразі немає жодного випадку зараження китайським коронавірусом. Відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: