Вбивство сина Соболєва: депутат просить Авакова зустрітися й допомогти в розслідуванні

Депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв, на якого в грудні минулого року скоїли замах, внаслідок якого загинув його трирічний син, звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та просить про зустріч.

Про це він заявив в опублікованому у Facebook відео.

«У мене прохання до міністра внутрішніх справ. Арсен Борисович, прийміть нас, будь ласка, як потерпілу сторону і допоможіть в офіційному розслідуванні та пошуках замовника вбивства мого сина», — сказав Соболєв, додавши, що слідство досі стоїть на одному місці.

Його адвокат Єгор Бодров наголосив на тому, що слідство давно не шукає замовників і лише завдяки потерпілій стороні вдалось оголосити підозру ймовірним організаторам злочину та додати їх у базу розшуку. Раніше адвокат потерпілих заявляв про ймовірну причетність до злочину правоохоронців.

У червні потерпілий депутат В’ячеслав Соболєв звернувся до генерального прокурора Ірини Венедіктової з проханням взяти справу під особистий контроль, а також президента. Він наголошував, що не довіряє правоохоронцям, проводить власне розслідування, сам привіз до України двох свідків — колишніх товаришів одного з підозрюваних організаторів Юсупа Абуєва (наразі у розшуку — ред.), але готовий надати всю зібрану самостійно інформацію Володимиру Зеленському.

Водночас слідство допитало осіб, яких депутат просив пройти поліграф. Серед них, за словами адвоката Соболєва Єгора Бодрова, троє відмовилися пройти перевірку: Артур Ємельянов, Микола Будика і Руслан Браславський. Також затримали ще двох підозрюваних — Олександра Раєва та Ібрагіма Шахгірієва.

У міжнародний розшук слідство оголосило ще одного підозрюваного — Юрія Ткаченка, який також був членом організації «Традиція і порядок» і яку нібито покинув разом із Юсупом Абуєвим. Останньому прокуратура погодила підозру як ймовірному організатору злочину. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019 року.

За словами двох свідків у справі, Романа Дерманського та Антона Василенка, у день вбивства вони із Ткаченком та Абуєвим були на Кіпрі, де переховувалися від правоохоронців по іншій справі — створення злочинної групи, яка займалася вимаганням грошових коштів. Але згодом вони зв’язалися із Соболєвим та повернулися в Україну. Наразі їм обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у справі щодо діяльності ОЗГ, якою, за даними слідства, керував Юсуп Абуєв.

Також ще у грудні 2019 року слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв в автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі.

Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України.

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

У лютому потерпілий Соболєв заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.