Депутати продовжили розгляд правок до законопроекту №7440 про Вищий антикорупційний суд на вечірньому засіданні Верховної Ради.

Депутати продовжили розгляд правок до законопроекту №7440 про Антикорупційний суд на вечірньому засіданні Верховної Ради.

Як повідомляєтся у Twitter ВРУ, депутати вже розглянули 1656 правок з 1927. Їх розгляд продовжать також на наступному засіданні 6-го червня.

Депутати почали працювали над поправками 23 травня.

Тоді Верховна Рада за два дні розглянула понад 1200 поправок.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 4-го червня повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку. 

У Міжнародному валютному фонді наполягали на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за винятком 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

На противагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: