Віцепрезидент ЄБРР: Ми очікуємо, що ПриватБанк не повернуть колишнім власникам
У Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що уважно стежать за ситуацією, що склалася навколо ПриватБанку та не очікують, що банк повернеться до своїх колишніх власників — Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Про це повідомив віцепрезидент ЄБРР Алан Пію під час зустрічі з журналістами, передає «Інтерфакс-Україна».
«Ми очікуємо від української влади правильних речей щодо відстежування коштів, які викрали з банку, і, звісно ж, ми очікуємо, що цей банк не повернеться до колишніх власників», — повідомив Пію.
Він зазначив, що під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським почув від нього запевняння, що банк не повернеться до колишніх власників.
«Водночас ми пильнуємо. Ми судимо за справами… Ми відстежуємо ситуацію надзвичайно прискіпливо», — додав Пію.
Також віцепрезидент ЄБРР зазначив, що під час його зустрічі з президентом зеленським обговорювалося питання нападів на колишню голову Нацбанку Валерію Гонтареву.
Зранку 17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Згодом у прес-службі Гончарука повідомили, що ніяких переговорів з колишніми власниками банку не ведуть.
«Я абсолютно переконаний, що нам потрібно зосередитися на зростанні зараз і шукати спільні рішення замість того, щоб витрачати наші ресурси на знищення одне одного. Тож я дуже позитивно ставлюся до риторики, спрямованої на пошук компромісу», — заявив Гончарук.
У статті також зазначають, що Гончарук заявив про необхідність пошуку компромісу спільно з МВФ, місія якого наразі перебуває в Україні.
13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.
«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.
Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.
Раніше заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.
Також стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.
23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».
Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.
- Поділитися: