УКРАЇНА

Якби не перемога в арбітражі, Нафтогаз зазнав би 7,4 млрд грн збитків

17 липня, 2018 16:34
УКРАЇНА/Якби не перемога в арбітражі, Нафтогаз зазнав би 7,4 млрд грн збитків
Зберегти
Вигляд
Перемога Нафтогазу в Стокгольмському арбітражному суді відіграла ключову роль в отриманні компанією рекордного прибутку розміром 39,4 мільярди гривень.

Перемога Нафтогазу в Стокгольмському арбітражному суді відіграла ключову роль в отриманні компанією рекордного прибутку розміром 39,4 мільярди гривень.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Там зазначають, що без врахування виграних у Газпрому коштів, Нафтогаз отримав би 7,4 мільярди гривень чистого збитку за підсумками 2017 року.

«Один із головних підсумків нашої напруженої чотирьохрічної роботи — історичні перемоги у Стокгольмі, здобуті у грудні 2017 року та лютому 2018 року. Ми позбулися загрози безпрецедентного боргового навантаження на країну і отримали право на компенсацію збитків на суму майже 4,7 мільярди доларів», — повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Структура прибутків Нафтогазу у 2017 році / Інфографіка: Нафтогаз

Також в Нафтогазі звітують, що збільшили видобуток газу в Україні до рекордного рівня — 15,3 мільярдів кубометрів газу. Крім цього, Нафтогаз зекономив близько 6,9 мільярдів гривень на здійсненні державних закупівель за допомогою системи Prozorro.

Раніше повідомлялось, що Кабмін досі не визначив, що робити з 17,7 мільярдів гривень нерозподіленого прибутку Нафтогазу.

Напередодні тристоронніх переговорів про транзит газу між Україною, Росією та ЄС у Нафтогазі повідомили, що планують зменшити тарифи на транзит газу так, щоб вони були меншими за вартість перекачки газу через «Північний потік-2».

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. Наразі для побудови газопроводу не вистачає лише дозволу Данії.

3 травня Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини