Життя

«Єврооптимісти» закликали Генпрокуратуру підготувати документи для долучення кулі з легені активіста Михайлика до справи

Єврооптимісти
Життя/«Єврооптимісти» закликали Генпрокуратуру підготувати документи для долучення кулі з легені активіста Михайлика до справи
Зберегти
Вигляд
Міжфракційне об'єднання «Єврооптимісти» закликало Генеральну прокуратуру підготувати документи, необхідні для законного вилучення та долучення до справи кулі, якою в легеню поранили очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика. Документи необхідно відправити в Німеччину, де Михайлику робитимуть операцію.

Відповідну заяву об'єднання оприлюднило 9 січня на своїй сторінці у Facebook.

«Ми, члени МФО «ЄвроОптимісти», вимагаємо від Генпрокуратури негайно забезпечити виконання всіх необхідних юридичних процедур для вилучення кулі з легенів Михайлика задля долучення цієї кулі до справи про замах», — ідеться у заяві.

Об'єднання також закликало генерального прокурора Юрія Луценка притягнути до відповідальності осіб, які н«амагалися завалити розслідування, затягуючи процес збору документів».

За словами об'єднання, бездіяльність Нацполіції та Генпрокуратури «підриває довіру українців до правопорядку» та демонструє відсутність навичок і спроможності для координації.

Раніше сам Олег Михайлик розповів, що українські правоохоронці не підготували й не відправили в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі.

Увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці. 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ. Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Пов`язані новини