Світ

За рік Газпром опустився з 1 на 17 місце у рейтингу найбільших енергокомпаній світу

24 вересня, 2018 10:25
Світ/За рік Газпром опустився з 1 на 17 місце у рейтингу найбільших енергокомпаній світу
Зберегти
Вигляд
У рейтингу найбільших енергетичних компаній у світі, підготовленим агентством Standard&Poor’s, російський газовий монополіст Газпром за рік втратив одразу 16 позицій, перемістившись з першої на сімнадцяту позицію.

У рейтингу найбільших енергетичних компаній у світі, підготовленим агентством Standard&Poor’s, російський газовий монополіст Газпром за рік втратив одразу 16 позицій, перемістившись з першої на сімнадцяту позицію.

Відповідні дані містяться у рейтингу S&P за 2018 рік.

Найбільшою енергетичною компанією у світі у 2018 році стала американська Exxon Mobil Corp, як минулого року була дев’ятою.

Зазначимо, що в основі рейтингу лежить загальна вартість всіх активів, якими володіє компанія, а також розмір прибутку та доходів від інвестиційної діяльності.

На таку різку зміну у рейтингу міг вплинути програний Газпромом арбітражний процес проти українського Нафтогазу, за яким російська компанія повинна виплатити понад 2,6 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини