Президент України Петро Порошенко повідомив, що Верховна рада може ухвалити закон про створення Антикорупційного суду останнього тижня травня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Верховна рада може ухвалити закон про створення Антикорупційного суду останнього тижня травня 2018 року. 

Про це він повідомив на засіданні Інвестиційної ради 25 травня.

«Дві тисячі поправок народні депутати подали до цього законопроекту, з яких, мені здається, 1200 поправок були відхилені, — повідомив Порошенко.

Він також зазначив, що розгляд у другому читанні триває досі.

«Я сподіваюсь, що до кінця наступного тижня (до 1 червня 2018 року ред.), і це буде історичний момент, парламент ухвалить цей закон», — зазначив Порошенко.

Раніше у Міжнародному валютному фонді наполягають на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за виключенням 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

На противагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile