Заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повернулася до України з конференції у США та продовжила роботу. Напередодні Баришівський суд Київської області ухвалив рішення заборонити їй виконувати свої обов'язки.

Про повернення до роботи у Нацбанку Рожкова повідомила у відеозверненні, яке розмістила у своєму Facebook.

«Щодо останнього рішення суду, який відсторонив мене від роботи: ми не отримали рішення суду, на сьогоднішній день я працюю. У разі отримання такого рішення Національний банк буде його оскаржувати у законному порядку», — повідомила Рожкова.

Рожкова також спростувала інформацію, поширену у деяких ЗМІ, що вона нібито не повернулася з конференції у Вашингтоні, на яку поїхала напередодні.

Нагадаємо, що 13 червня стало відомо, що Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення, яким заборонив Рожковій виконувати свої повноваження та брати участь у засіданнях правління Національного банку України.

Напередодні цей суд заборонив українському лоукостеру SkyUp здійснювати пасажирські авіаперевезення.

Також заборонити Рожковій виконувати свої повноваження намагалися народні депутати. Зокрема, подібний позов надійшов до Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Зазначимо, що в одному зі своїх інтерв'ю олігарх Ігор Коломойський закликав звільнити Катерину Рожкову з посади заступниці голови НБУ. За його словами, «Рожкова заплямувала себе».

«Її треба було посадити ще до ПриватБанку. Щоб ви розуміли, ми з нею у прекрасних відносинах», — заявив Коломойський.

Під час націоналізації ПриватБанку Катерина Рожкова часто заявляла, що колишні власники вивели з ПриватБанку понад 5 мільярдів доларів. Після цього в НБУ ініціювали розслідування міжнародної аудиторської компанії, яку довело цей факт. Крім цього, у Національному банку Рожкова опікується питаннями банківського нагляду. Багато власників збанкрутілих банків звинувачують її у так званому «банкопаді», що відбувся у 2014-2016 роках.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Раніше у штабі Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики. Однак згодом радник Зеленського Олександр Данилюк повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання. У самому НБУ заявили, що бачать ризики для своєї незалежності після президентських виборів.

Поділитись: