Життя

Звільнення Аласанії: донор Суспільного USAID припинив дію гранту

DW
Життя/Звільнення Аласанії: донор Суспільного USAID припинив дію гранту
Зберегти
Вигляд
Після звільнення Зураба Аласанія з посади голови правління Суспільного мовлення донор USAID призупинив дію гранту. Про це повідомив Зураб Аласанія.

«З усіх сил намагаємося робити поточну роботу так само. Але так, вже десь тиждень, максимум десять днів, і все почне падати. Наприклад, дебати. Зараз організація, яка це спонсорує - йдеться про грант від USAID, - просто призупинила дію гранту. Бо вони розуміють, що вони ризикують. У цьому процесі дорога кожна година. Чи ми маємо замовляти продукцію, чи ні? Чи ми маємо проводити тендер, чи ні? Часу залишилось дуже мало, — зазначив він.

Також він додав, що фінансові труднощі пов'язані з тим, що Наглядова рада не затвердила фінансовий звіт та не ухвалила бюджет.

Очільника Суспільного Зураба Аласанію достроково усунули з посади 31 січня. Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за недовідомих йому причин і з порушенням всіх процедур. Тимчасовим главою Суспільного призначили Миколу Чернотицького, однак він не визнав себе тимчасовим очільником.

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади»», — пояснив депутат.

Нагадаємо, у вересні минулого року Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Також повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 раза.

25 вересня державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA: Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA: Перший».

Раніше правління НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

У липні минулого року НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на «Євробачення», однак в онлайн-режимі.

Нагадаємо, на початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.
Пов`язані новини