Адвокат Трампа стверджує, що Сорос стояв за призначенням чотирьох послів США в Україні

Особистий адвокат президента США Рудольф Джуліані стверджує, що американський фінансист Джордж Сорос стояв за призначенням чотирьох послів США в Україні.

Про це він заявив в інтерв’ю журналу New York після нещодавньої поїздки в Україну.

«Всі чотири посли там у Києві були ставлениками Сороса. І він користується послугами агентів ФБР», — сказав Джуліані.

Він також стверджує, що Сорос «контролював» колишню послиню США в Україні Марі Йованович.

Марі Йованович очолювала посольство США в Україні з 2016 по 2019 роки. Після її звільнення президент США Дональд Трамп у розмові із президентом України Володимиром Зеленським назвав її «поганою», український лідер з ним погодився.

Також після звільнення Йованович розповіла, що вона відмовилася передавати українським чиновникам прохання адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, яке стосувалося політичного опонента Тампа Джо Байдена.

У листопаді 2019 Йованович давала свідчення у справі імпічменту трьом комітетам Палати представників США. Під час своїх свідчень вона наголосила, що на її усунення з посади вплинули іноземні корумповані інтереси. Йованович пояснила, що у цілеспрямованій кампанії проти неї брали участь ексгенеральний прокурор Юрій Луценко та його попередник Віктор Шокін.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.