Більша присутність НАТО у морі допоможе зменшити ескалацію конфлікту між РФ та Україною — євродепутатка Гармс
Більша присутність сил НАТО у регіоні Чорного моря — це засіб, який допоможе зменшити ескалацію конфлікту між РФ та Україною. Таку думку висловила депутатка Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс у коментарі Громадському.
Щодо пропозиції президента України Петра Порошенка спрямувати в Азовське море кораблі НАТО, Хармс відповіла, що ще кілька місяців тому під час дебатів у Європейському Парламенті попереджала про подальшу ескалацію ситуації навколо Азовського моря і посилення блокади Керченської протоки.
«Тоді я запропонувала звернутися до НАТО, аби його присутність збільшилася у всьому регіоні Чорного моря. На мою думку, більша присутність НАТО — це засіб, який допоможе цю ескалацію зменшити», — сказала вона Громадському.
Раніше Порошенко закликав країни НАТО направити військові кораблі в Азовське море у зв’язку з російською агресією.
У Кремлі відреагували на цю заяву Порошенка. На питання журналістів, яка реакція Росії на звернення Порошенка до НАТО, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков відповів: «Негативна».
Німеччина заявила, що не направлятиме свої кораблі до Чорного моря: «Зараз найголовніше — стриманість і діалог».
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).
Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Його ввели на 30 діб з 14:00 26 листопада до 14:00 26 грудня 2018 року у 10 областях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як працюватиме воєнний стан у 10 областях України
28 листопада в анексованому Криму «суд» взяв під варту на два місяці останніх 9 захоплених українських моряків. Відтак за ґратами опинилися усі незаконно утримувані 24 українці із захоплених у морі катерів. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ФСБ опублікувала відео з захопленими українськими моряками