Кількість заяв про працевлаштування українців у Польщі зменшилась на 25%

У першій половині 2018 року кількість заяв про працевлаштування українців у Польщі зменшилась на 25% порівняно з попереднім роком.

У першій половині 2018 року кількість заяв про працевлаштування українців у Польщі зменшилась на 25% порівняно з попереднім роком.

Про це повідомив голова комітету з питань міграції та працевлаштування польсько-української господарчої палати Павло Кулага, передає «Польське радіо».

Зокрема, за словами Кулаги, з початку 2018 року у Польщі ускладнилась процедура подання заяв роботодавцями на працевлаштування іноземців. Зокрема, ці заяви стали платними, а сама процедура розгляду цих заяв стала довшою.

«По-друге, в першій половині минулого року ще не було безвізового руху для громадян України. Щоб працювати в Польщі на основі біометричного паспорта, надалі необхідна заява, проте можливість вільно перебувати в Шенгенській зоні сприяє також випадкам нелегального працевлаштування без документів, передусім в інших країнах ЄС», — повідомив Кулага.

Загалом, відповідно до даних міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, протягом першої половини 2018 року українці подали понад 692 тисячі заяв на працевлаштування у Польщі. За аналогічний період 2017 року ця цифра була більшою на 212 тисяч осіб.

Зазначимо, що напередодні міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що трудова міграція з України припиниться, коли середня зарплата в країни зросте до 15 тисяч гривень.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України.

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

За даними Мінсоцполітики України, до 9 мільйонів українців виїжджають на сезонні заробітки закордон. При цьому ще понад 3,2 мільйони працюють та проживають закордоном на постійній основі.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.