Отруєння Скрипаля: росіяни з паспортами, схожими на Петрова і Боширова, назвали домашньою адресою штаб ГРУ
Громадяни РФ, які мають номера паспортів, схожі з номерами Руслана Боширова та Олександра Петрова — підозрюваних в отруєнні екс—агента російської розвідки Сергій Скрипаля, вказали, що мешкають за адресою: Москва, Хорошевське шосе, 76Б, де розташована штаб—квартира ГРУ.
Громадяни РФ, які мають номера паспортів, схожі з номерами Руслана Боширова та Олександра Петрова — підозрюваних в отруєнні екс-агента російської розвідки Сергій Скрипаля, вказали, що мешкають за адресою: Москва, Хорошевське шосе, 76Б, де розташована штаб-квартира ГРУ.
Про це повідомляє «Фонтанка».
Видання знайшло громадянина з прізвищем Кримський, номер паспорта якого закінчується на 295, тоді як у Боширова закінчується на 294, а у Петрова — на 297.
Сліди цього громадянина вдалося знайти тільки у виконавчій справі служби приставів. У справі щодо порушення правил дорожнього руху Кримський вказав, що проживає за адресою: Москва, Хорошевське шосе, 76Б.
Таку ж саму адресу вказав Олександр Поляков при реєстрації автомобіля та земельної ділянки. Номер паспорта чоловіка також відрізняється лише на декілька цифр від паспортів Боширова та Петрова.
«Фонтанка» подзвонила Полякову, але той спростував, що працює у розвідці. На питання, чи знає він, що за вказаною ним адресою розташована штаб-квартира ГРУ, чоловік відповів: «Ну й що? Я вже давно пенсіонер, ви можете це побачити за моїм віком, я 1961 року народження. Я вже чотири роки на пенсії».
Зазначимо, що, згідно з пенсійною реформою в РФ, чоловік 1961 року має виходити на пенсію у 2024 році, проте військові та співробітники силових відомств можуть виходити на пенсію після 20 років служби.
Як зазначає видання, громадянин Андрєєв з номером паспорту на декілька одиниць менше Боширова також опинився у реєстрі служби приставів із боргом у 500 рублів за порушення ПДД. Він також вказав, що проживає за адресою, де розташована штаб-квартира ГРУ. Також Андрєєв восени 2016 року їздив до Белграда.
Нагадаємо, росіянин Едуард Широков (Шишмаков), якого влада Чорногорії звинуватила в підготовці держперевороту в країні у жовтні 2016 року, також має паспорт, схожий за номером на паспорти Петрова та Боширова.
Також стало відомо, що на документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать, що вони співробітники спецслужб.
Раніше повідомлялося, що британські правоохоронці розшукують ще двох підзрюваних в отруєнні Скрипалів, окрім Петрова та Боширова.
5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з двома чоловіками, що назвалися Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Люди з такими іменами підозрюються британським слідством в отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері, в березні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів
У розслідуванні The Insider та The Bellingcat йдеться, що паспорт Олександра Петрова виданий у 2009 році й у досьє Федеральної міграційної служби немає ніяких згадок про «попереднє життя»: реєстрації адреси проживання чи отримання інших паспортів. На файлі з паспортними даними Петрова стоїть штамп «Інформацію не надавати».
Російське видання «Новая газета» заявило, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ.
Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ.
Слідство вважає, що підозрювані могли приїхати в Лондон не під справжніми іменами. Обом чоловікам близько 40 років. За даними поліції, 2 березня вони в'їхали на територію Британії та через два дні повернулися в Росію.
Британська прем'єрка Мей наголосила, що британська влада наполягатиме на розширенні режиму санкцій, які Євросоюз запровадив проти Росії.
Сполучені Штати, Франція, Німеччина та Канада дійшли спільної думки з Британією про те, що російська влада «майже безсумнівно» погодила отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.
Міністерство закордонних справ Росії заявило, що інформація про причетність двох росіян до отруєння у Британії екс-розвідника Сергія Скрипаля є «інформаційною маніпуляцією».
Нагадаємо, британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новачок», розробленої в РФ.
Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.
Після отруєння Британія видворила російських дипломатів.Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна.
Згодом Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.
МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також російське МЗС заявило про закриття Британської ради.
Президент України Петро Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля
22 серпня 2018 року санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів набули чинності.
Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника та його доньки. Через нові санкції США російський рубль уперше з 2016 року впав до 66 за долар.