У Тибеті вчені знайшли 28 невідомих науці вірусів
У пробах льоду з Тибету віком 15 тисяч років вчені виявили 28 невідомих науці вірусів.
Про це повідомляє Live Science із посиланням на роботи вчених.
Проби льоду зібрали у 2015 році вчені з США та Китаю, для цього вони просвердлили 50 метрів льодовика на Тибеті. При свердлінні та транспортуванні поверхня частини проб була забруднена бактеріями, досліджувалася внутрішня частина зразків.
Лід помістили до холодної кімнати з температурою -5 градусів за Цельсієм і використовували стерильну стрічкову пилку для зрізання по пів сантиметра з зовнішнього шару проб. Потім лід промили етанолом і оплавили ще по 0,5 сантиметра.
У результаті вчені промили зразки стерильною водою, переконавшись, що вони не заражені іншими бактеріями та вірусами.
Дослідники зазначили, що через танення льодовиків по всьому світу зразки стародавніх вірусів надалі можуть бути втрачені. Також через глобальне потепління невідомі патогени можуть потрапити в навколишнє середовище і завдати шкоди здоров’ю і життю людей.
Нагадаємо:
- Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
- 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
- За останніми даними, внаслідок нового вірусу в Китаї загинуло вже 56 людей, а 1975 інфіковані.
- За межами Китаю зафіксовано вже 40 випадків зараження коронавірусом, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії та Канаді.
- 24 січня стало відомо, що в Україні зафіксували три випадки підозри на коронавірус. Два з них не підтвердилися. Щодо третього пацієнта наразі проводиться епідемічне розслідування із залученням провідних епідеміологів.
- Через спалах захворювання Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.