Вірус з Китаю: при МОЗ створили оперативний штаб, при РНБО — оперативну групу
У зв’язку з розповсюдженням коронавірусу з Китаю при Міністерстві охорони здоров’я України створено оперативний штаб, а при Раді нацбезпеки і оборони — оперативну групу для моніторингу та аналізу ситуації.
Про створення штабу при МОЗ повідомив прем’єр Олексій Гончарук.
«За моїм дорученням, створено оперативний штаб при МОЗ України, куди увійшли представники Державної прикордонної служби, МВС України, Держпродспоживслужби та Державної митної служби України», — написав він у Facebook.
Прем’єр запевнив, що у влади «є чіткий план заходів між цими органами» в разі виявлення вірусу в Україні.
У прес-службі РНБО повідомили, що створена при Апараті відомства оперативна група здійснює моніторинг щодо розповсюдження вірусу у країнах Азії (насамперед КНР), Європи, США, та країнах СНД, з якими Україна має спільний кордон.
«У цілодобовому режимі аналізуються і вивчаються заходи, яких вживають органи влади іноземних держав для запобігання подальшому поширенню вірусу, і статистика випадків пневмонії, спричиненої новим коронавірусом», — заявили в РНБО.
У відомстві також розповіли про перевірку температури пасажирів, що прибувають до аеропорту «Бориспіль». А Гончарук додав, що усі тварини, які ввозяться в Україну, також проходять обов’язковий спеціальний огляд ветеринарними службами.
Як повідомлялось, міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька відзвітувала президенту Зеленському про ситуацію щодо китайського вірусу.
За останніми даними, від нового вірусу померли 56 людей, кількість заражених перевищила 2000.
В Україні було три підозри щодо зараження на коронавірус, але, як заявила Скалецька, вони не підтвердились.
Нагадаємо:
- Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
- 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії та Канаді.
- Через спалах захворювання Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.