Війна / Крим

«Альянс засуджує агресію Росії та вимагає звільнити всіх українських моряків» — генсек НАТО

Війна/Крим/«Альянс засуджує агресію Росії та вимагає звільнити всіх українських моряків» — генсек НАТО
Зберегти
Вигляд
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс серйозно засуджує агресивні дії Росії в Азовському морі та Керченській протоці. У НАТО закликали Росію звільнити захоплених українських моряків.

Про це Столтенберг заявив після зустрічі з президентом України Петро Порошенком.

«Ми дуже занепокоєні проблемами з Росією. Ми хочемо, аби Росія звільнила всіх моряків та забезпечила вільне пересування в Азовському морі. Ми серйозно засуджуємо дії Росії і не приймаємо її агресію проти України, що порушує українську суверенність і цілісність», — сказав генсек НАТО.

Президент Порошенко додав, що передав генсеку НАТО список прізвищ російських військових, які причетні до захоплення українських суден у морі.

«За підсумками моїх переговорів з представниками Європейської Ради, ми сподіваємося, що санкції проти РФ будуть продовжені – за невиконання Мінських угод за проведення незаконних виборів, повне ігнорування Росією міжнародного права та агресію проти України», — заявив Порошенко.

Раніше Європарламент закликав країни ЄС закрити порти для суден РФ та ввести нові санкції проти Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.


Пов`язані новини