Американські компанії Raytheon і Lockheed Martin у кінці 2019 проведуть перші випробування перспективних гіперзвукових тактичних ракет, розробка яких ведеться в рамках проекту Precision Strike Missile.

Як передає Defense News, спочатку випробування планувалися на літо 2019 року, проте їх довелося перенести через неготовність випробувального стенду.

Сьогодні на озброєнні Армії США перебувають оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, оснащені ракетами із касетними бойовими частинами. Ракети комплексів ATACMS здатні виконувати польоти на швидкості близько 3 чисел Маха. Ці боєприпаси планується замінити у рамках програми поступової відмови від касетних боєприпасів.

Нова гіперзвукова ракета, що розробляється в рамках проекту PrSM, має замінити застарілі боєприпаси комплексів ATACMS. Крім того, військові розглядають і можливість використання нового боєприпасу на реактивних системах залпового вогню M270 Multiple Launch Rocket System та M142 High Mobility Artillery Rocket System.

Випробування нової гіперзвукової ракети планується провести на полігоні «Уайт Сендз» у Нью-Мексико. Згідно з планами військових, випробування гіперзвукових боєприпасів планується завершити у 2021 році, після чого один із розробників проекту PrSM отримає контракт на серійне виробництво і поставку ракет. Прийняти на озброєння новий боєприпас планується в 2023 році.

4 березня 2019 року Путін підписав указ про вихід Росії з Договору про ліквідацію ракет. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт. Тоді Путін оголосив, що РФ призупиняє виконання відповідної угоди через аналогічне рішення США.

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Поділитись: